Meklēt kartēMeklētājsKatalogsSludinājumiLasītavaMani datiReklāma

Sporta garīgie ieguvumi un dzīves mācības

07.10.2022

basketbols.jpgPēdējos gados bezkaislīgā statistika rāda, ka sportošana var pozitīvi ietekmēt arī garīgo veselību. Neatkarīgi no tā, vai nodarbojaties ar sportu, vingrojiet sporta zālē vai pastaigājieties, fiziskās aktivitātes izraisa smadzeņu ķīmisko vielu iedarbību, kas liek Jums justies laimīgākam un relaksētākam. 

Sports mazina stresu un depresiju

Kad esiet fiziski aktīvs, Jūsu prāts novērš uzmanību no ikdienas stresa. Aktīva darbība var palīdzēt  izvairīties no negatīvu domu nomāktības. Sporta nodarbības samazina stresa hormonu līmeni organismā. Tajā pašā laikā fiziskās aktivitātes stimulē endorfīnu ražošanu. Tie ir dabiski garastāvokli uzlabojoši līdzekļi, kas var palīdzēt novērst stresu un depresiju. Endorfīni var arī likt Jums justies brīvākam un optimistiskākam pēc smaga treniņa laukumā. 

Sports uzlabo miega paradumus

Sports un citas fiziskās aktivitātes uzlabo miega kvalitāti. Tas tiek panākts, palīdzot Jums ātrāk aizmigt un padziļinot miegu. Labāks miegs var uzlabot Jūsu garīgo stāvokli nākamajā dienā, kā arī uzlabot garastāvokli. Tikai esiet uzmanīgi, lai ar sportu nenodarbotos pārāk vēlu vakarā. Vakara treniņi dažu stundu laikā pirms gulētiešanas var atstāt Jūs pārāk enerģisku, lai ietu gulēt.

Sports palīdz uzturēt veselīgu svaru

Individuālie sporta veidi, piemēram, skriešana, riteņbraukšana un svarcelšana, ir īpaši efektīvi veidi, kā sadedzināt kalorijas. Uzturoties ieteicamā svara robežās, samazinās iespēja saslimt ar diabētu, paaugstinātu holesterīna līmeni un hipertensiju.

Sports vairo pašapziņu

Regulāra fiziska slodze, kas saistīta ar sportošanu, var palīdzēt vairot pašapziņu un uzlabot pašvērtējumu. Sportošanas laikā palielinās Jūsu spēks, prasmes un izturība, tāpēc uzlabosies arī Jūsu pašapziņa. Sports sniedz meistarības un kontroles sajūtu, kas bieži vien rada lepnuma un pašpārliecinātības sajūtu. Ar atjaunotu dzīvesprieku un enerģiju, ko sniedz fiziskās aktivitātes, Jūs, iespējams, labāk spēsiet gūt panākumus, veicot uzdevumus gan ārpus sporta laukuma, gan uz tā.

Sporta garīgās priekšrocības maziem bērniem

Sports var sniegt labumu bērniem daudzos tādos pašos veidos kā pieaugušajiem. Lielākā atšķirība ir tā, ka, ja bērni sāk nodarboties ar sportu agrā vecumā, ir daudz lielāka iespēja, ka viņi paliks aktīvi arī vēlāk. Dalība komandu sporta veidos uzlabo sekmes mācībās.

Sporta garīgās priekšrocības vecākiem cilvēkiem

Sports nav domāts tikai jauniešiem! Gluži pretēji, ir pierādīts, ka gados vecāki cilvēki, kas nodarbojas ar sportu, ir veselīgāki un vidēji dzīvo ilgāk. Paliekot aktīvam arī vecumā, Jūs variet nostiprināt muskuļus un kaulus, kā arī samazināt tādus riskus, kā kritieni un sirds slimības.

Nav svarīgi, kādu sporta veidu Jums patīk spēlēt vislabāk, bet Jums vajadzētu nodarboties ar sportu ikdienā. Sportam jābūt Jūsu ikdienas dzīves sastāvdaļai, jo tas ne tikai sniedz prieku, bet arī citas dzīvē nepieciešamas lietas.

Kāpēc sportam vajadzētu būt daļai no Jūsu dzīves un kā tas padara Jūs par labāku cilvēku? Apskatīsim dažas no dzīves mācībām, kuras var pilveidot, sportojot jau no agras bērnības. Protams, arī vecākiem būs jāiegulta daudz laika, lai beŗns apmeklētu treniņus un vienmeŗ būtu gatavs sportot. Atbalstot un sekojot līdzi plānam, tas viss ir izdarāms un pavisam noteikti nesīs lielu ieguvumu, galvenais ir atcerēties, ka nedrīkst neko uzpiest, bet ļaut brīvi izvēlēties, kurā sporta veidā bērns vēlas iesaistīties.

1. Komandas darbs

Šī ir labākā īpašība, ko iemāca sports. Ikreiz, kad Jūs spēlējiet kādu no komandas sporta veidiem, Jums ir jābūt vienotiem ar saviem komandas biedriem, un visi saprot, cik svarīgi ir spēlēt komandā, lai uzvarētu. Tāda pati mācība darbojas arī Jūsu dzīvē, ka, ja vēlieties paveikt kaut ko lielu, piemēram, izveidot savu uzņēmumu, tad Jums ir jāiemācās strādāt komandā. Tāpat Jums ir jāatbalsta komanda, lai uzvarētu dzīves mačā.

2. Līderība

Sportā Jūs kļūstiet par komandas līderi, ja esiet kapteinis, un nav svarīgi, vai paliksiet kapteiņa amatā vienmēr. Kā kapteinim Jums ir jāvada sava komanda, jādod uzdevumi un jānovērtē vinū sniegums. Šīs lietas veido Jūsu līdera prasmes. Labs komandas līderis vienmēr atbalsta savu komandu un uztur to motivētu. Kļūdu gadījumā uzņemas atbildību un svētku gadījumā pateicas savai komandai. Šī līderības prasme palīdz jebkurā dzīves jomā, piemēram, palīdz kļūt par labu ģimenes galvu, labu uzņēmēju, labu komandas vadītāju.

3. Saprast, ka mācīšanās padara Jūs labākus

Lai ar kādu sporta veidu Jūs nodarbotos, pat, ja neprotiet to. Jūs tik un tā ziniet, ka pēc tam, kad daudz praktizēsieties, Jūs kļūsiet labāki. Šo mācību Jūs apgūstiet no sporta, ka prakse padara Jūs labākus. Darot to ar prieku, apzinoties, ka Jūsu prasmes uzlabojas, Jūs iemācieties, ka tas ir process, nekas nenotiek uzreiz.

4. Tas ir labi, ja ne vienmēr uzvariet

Ne vienmēr ir iespējams uzvarēt, it īpaši, kad bērns aug un ir pieradis visu iegūt ģimenes lokā. Tas apbēdina katru cilvēku, ja netiek kaut kas iegūts pēc plāna. Šāda veida mācīšanās Jums ļoti palīdz reālajā dzīvē. Daudzas reizes dzīves apstākļi nav labvēlīgi un viss notiek pretēji Jūsu vēlmēm. Tā vietā, lai zaudētu cerības, Jūms ir jāidentificē savas kļūdas un jāturpina sevi pilnveidot.

5. Koncentrēsānās

Koncentrēšanās spēja ilgstoši noturēt uzmanību un enerģiju uz konkrētu objektu, uzdevumu vai darbību. Sportā, spēlējot, Jums ir jābūt koncentrētam tikai uz spēli. Jums ir jāturpina prātā fiksēt darbības, kas notika un vienlaicīgi domāt par nākotni. Dzīvē ir daudz situācijas, kad ir nepieciešamas lielas koncentrēšanās spējas, piemēram, kārtojot skolas eksāmenus, uzsākot biznesu u.c.

6. Vienmēr būt gataviem

Jums vienmēr ir jābūt gataviem jebkurai situācijai spēlē. Tas, ka esiet gatavs, Jums ļoti palīdz reālajā dzīvē, lai risinātu jebkuru pēkšņu situāciju, kas ar Jums notiek. Varbūt kāds tuvs cilvēks aizgāja no Jūsu dzīves vai Jūs tikāt atlaists. Tādā brīdī Jums ir jābūt gataviem risināt šo situāciju, un sports palīdz jums sagatavoties un pārvarēt šo situāciju.

7. Mērķu izvirzīšana

Mērķa izvirzīšana ir ļoti nepieciešama, lai dzīvē izceltu lietas, ko vēlieties sasniegt vai paveikt. Un, ja Jūs izvēlieties mērķi, kas Jums nav piemērots vai par kuru beigās nemaz neesiet īsti ieinteresēts, tad Jums būs jāiegulda daudz smaga darba un pūļu. Tāpēc ir ļoti rūpīgi jāizvēlas mērķis. Lielākoties mērķis tiek noteikties, pamatojoties uz savām prasmēm.

8. Pārtrauciet slinkumu

Ja sportists ir paŗņemts ar savu sporta veidu, tad Jūs nekad neredzēsiet viņu, esot slinku. Sports ir ikdiena, un trenējoties nedrīkst būt neaktīvs. Tas palīdzēs būt aktīviem darba vietā, apzināties, cik nopietns ir darbs, ko dariet.

9. Nekad nekavēsiet

Dodoties uz treniņu vai spēli vienmēr ir jābūt laikā, nedrīkst kavēt. Tas ir liels ieradums ļoti daudziem cilvēkiem, bet aizraujoties ar kādu sporta veidu, šo ieradumu ar laiku var mainīt

Raksts apskatīts : 90 reizes.

Nomadic Homes glempings Tipi village, glempings
Nomadic Homes glempings Tipi village, glempingsTIPI VILLAGE - unikāla atpūtas vieta ar plašu teritoriju, kurā rast jaunas izjūtas nakšņojot mūsu Tipi teltīs, saplūst ar dabu, baudīt klusumu un mieru tālu no pilsētas, redzēt briežu un stirnu barus, supot apkaimes ūdeņos, doties pārgājienā pa meža takām, šaut ar loku, baudīt dabiskas ainavas skaistumu un gūt neaizmirstamu lauku piedzīvojumu.
Baltic Media, tulkojumu birojs
Baltic Media, tulkojumu birojsTulkošanas birojs Baltic Media Ltd. ir vadošais valodu pakalpojumu uzņēmums Ziemeļeiropā. Tas nodrošina tulkošanas un lokalizācijas, kā arī valodu apmācības pakalpojumus. Tulkojumi no un uz zviedru, somu, dāņu, īslandiešu, norvēģu, fēru, vācu, angļu, poļu, krievu, latviešu, lietuviešu un igauņu valodām.
Radisson Hotel Old Town Riga, viesnīca
Radisson Hotel Old Town Riga, viesnīcaViesnīcas Astor Rīga Hotel centrālā atrašānās vieta ir ideāli piemērota kā biznesa ceļotājiem, tā arī tūristiem. Vecrīga un Rīgas centrs, kā arī vispopulārākas apskates vietas, atrodas tikai dažu minūšu gājienā no viesnīcas.
Meļķerti, viesu nams
Meļķerti, viesu namsViesu nams Meļķerti atrodas pāris kilometru attālumā no Kandavas un piedāvā lieliskas telpas dažādu svinību organizēšanai. Klusums, pirts, baseins, naktsmītnes.
Miolans, SIA, metāla durvju ražotne
Miolans, SIA, metāla durvju ražotneMIOLANS SIA. SEIFI. Metāla DURVIS. Izgatavošana pēc pasūtījuma. No 1992.gada mēs strādājam Jūsu labā.
Azerbaidžāna, atpūtas centrs un restorāns
Azerbaidžāna, atpūtas centrs un restorānsRestorānā AZERBAIDŽĀNĀ jūs gaida gardie ēdieni , romantiska austruma atmosfēra un protams lieliskās azerbaidžāņu ritmi. Piedāvājam vairak nekā 120 lieliskus ēdienus azerbaidžāņū gaumē , kā arī galdu klāšanu pēc Jūsu vēlmēm un svinībam!
Birzgaļi Z/S, lauksaimniecības tehnikas tirdzniecība
Birzgaļi Z/S,  lauksaimniecības tehnikas tirdzniecībaJauni un lietoti traktori no Japānas. Piekabes, arkli, frēzes, traktoru servisa apkope un garantijas remonti. MITSUBISHI, FOTON, KUBOTA, ISEKI, MURATORO, YANMAR
Alefs S, SIA
Alefs S, SIAIzgatavojam un uzstādam tērauda durvis, kas ir noturīgas pret uzlaušanu un aprīkotas ar labākajiem mūsdienīgākajiem aizsardzības līdzekļiem.
Jaunarāji, kempings
Jaunarāji, kempingsAtpūta pie Gaujas. Varēsiet patīkami atpūsties priežu meža ielokā, pašā Gaujas krastā. Jūsu rīcībā būs piecas jaunas un komfortablas 8-vietīgas mājiņas viesiem lauku pirts un banketu zāli.
Dubultmuiža, viesu nams
Dubultmuiža, viesu namsViesu nams Dubultmuiža piedāvā: banketu zāli (40 pers.), pirti, baseinu, kublu, 8 numuriņi nakšņošanai. Atrodamies Rīgas teritorijā.
Visi banneri