Meklēt kartēMeklētājsKatalogsSludinājumiLasītavaMani datiReklāma

Panasonic AQUAREA siltumsūkņi – revolūcija apkures tehnikas tirgū!
2010.-2016.g. EKSPLUATĀCIJAS REZULTĀTI
(2016.gada oktobris).

06.10.2016
Rikon AC
Rikon AC

Latvijā energonesēju cenas praktiski jau sen ir kļuvušas vienādas ar pasaules cenām. Attiecīgi strauji ir pieaugušas apkures izmaksas. Mājas apkures izdevumi Latvijā ieņem vidējas ģimenes budžeta ievērojamu daļu.
Tieši tāpēc tagad ir tik svarīga pareiza apkures sistēmas izvēle. Jo no šīs izvēles ir atkarīgs, kādas summas Jums būs jātērē ērtībām un komfortam Jūsu mājā.
     Apkures izdevumu atšķirības, izmantojot dažādas sistēmas, var būt samērā ievērojamas (it sevišķi ņemot vērā māju ekspluatāciju daudzu gadu garumā).

Par kādām summām var būt runa? Kā apkures izdevumi izmainās atkarībā no siltuma avota? Cik svarīga ir pareiza izvēle? Mēģināsim atbildēt uz šiem jautājumiem, ņemot kā piemēru konkrētu reālu māju.

    Apskatīsim konkrētas mājas (200 m²) reālas ekspluatācijas rezultātus (2013.-2016.gadu laikā). Mājai ir tipiska Latvijai konstrukcija – fibo bloki + 100 mm putoplasts. Mājai ir divi stāvi, pirmais stāvs – siltas grīdas, otrais stāvs – radiatori (1.zīmējums). Atrašanas vieta – Ķekava. Mājā dzīvo jauna ģimene ar mazu bērnu. Apkuri un karstu ūdeni nodrošina gaiss-ūdens siltumsūknis Panasonic AQUAREA T-CAP SXF12. Siltumsūknis ir apgādāts ar atsevišķu elektroskaitītāju un siltuma skaitītāju. Tas ļauj novērtēt siltuma enerģijas daudzumu, kas tiek saražots mājas apkurei un karstā ūdens sagatavošanai (siltuma skaitītājs), kā arī reālus elektroenerģijas patēriņus (attiecīgi arī naudu) saražojot šo siltuma daudzumu (elektroskaitītājs).

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekspluatācijas rezultāti ir doti 2.zīmējumā. Apkurei un karstā ūdens sagatavošanai (no 2013.g. novembra līdz 2016.g. oktobrim) dotajai mājai vidēji gadā bija nepieciešams 28398 kWh siltums (sk. siltuma skaitītāja rādījumus).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.zīmējums

 

Dotā siltuma saražošanai Panasonic AQUAREA gaiss-ūdens siltumsūknis vidēji gadā patērēja 8285 kWh elektrības (sk. elektroskaitītāja rādījumus), kas izmaksāja 1326 EUR (1 kWh = 0,16 EUR) vai vidēji 111 EUR/mēnesī. 200 m² mājai ar lielu karstā ūdens patēriņu tas pats par sevi ir labs rezultāts. Jāatzīmē patēriņu stabilitāte darbinot siltumsūkni trīs gadu laikā.
Bet cik būtu jāmaksā mājas īpašniekam, ja šo pašu siltuma daudzumu – 28398 kWh saražotu izmantojot citus siltuma avotus?
Kā alternatīvi siltuma avoti dotai mājai varētu būt:
- maģistrālā gāze;
- LPG (sašķidrinātā gāze);
- granulas;
- dīzeļdegviela;
- elektrība;
- ģeotermālais (zemes) siltumsūknis.
Cietā kurināmā katls (ogles, malka, briketes) netiek apskatīts, jo šādas mūsdienīgas mājas īpašnieks negribēs 6 mēnešus gadā strādāt par kurinātāju.
Aprēķinu rezultāti doti 1.tabulā.
Ņemsim pašlaik spēkā esošos tarifus. Apkures izdevumu novērtēšanu dažādiem degvielas veidiem veiksim, izmantojot vispārpieņemtu formulu:

 

 

 

 

 

 

 

 

kur   Q – nepieciešamais siltuma daudzums, mūsu gadījumā 28398 kWh (siltuma skaitītāja rādījums);
c – degvielas vienības cena.
          А – degvielas vienības siltumietilpība;
          η – katla pilnais lietderības koeficients;
kur   η = η1 × η2,
          kur – η1 – degvielas degšanas lietderības koeficients;
                   η2 –lietderības koeficients, nododot siltumu siltumnesējam.


Ekspluatācijas izdevumi vidēji 2013.-2016.g. (aprēķinu rezultāti izmantojot formulu (1))
1.tabula

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

¹ Ņemot vērā ūdens sakarsēšanu vasarā ar elektrotenu.

 

 (Granulu katlu ražotāji rekomendē tikai apkures periodā karstā ūdens sagatavošanu no katla, bet vasarā izmantot elektrosildītāju boilerī, tāpēc ka nav ieteicams vasarā atstāt katlu ilgā gaidīšanas režīmā. Tā rīkojas lielākā granulu katlu īpašnieki, lai palielinātu to kalpošanas laiku).
Vēlreiz atzīmēsim: Panasonic AQUAREA īpašnieks par apkuri un karstu ūdeni 2013.-2016.g. vidēji maksāja 1325 EUR gadā.
Ja mājas īpašnieks izlemtu izmantot siltumsūkņa vietā citus siltuma avotus, tad viņa zaudējumi (papildus izdevumi apkures izdevumu pieauguma dēļ) būtu ievērojami (sk. 2.tabulu).

 

2.tabula

 

 

 

 

 

 

 

 

Skaitļi runā paši par sevi – ir jābūt ļoti lielam minēto sistēmu entuziastam, lai piekristu tādam lielam izdevumu pārtēriņam ekspluatācijas procesā (salīdzinot ar Panasonic AQUAREA).
Ar granulām, pēc pirmā iespaida, situācija ir cita, jo siltumsūknis nodrošina nelielu ekonomiju – 60 EUR gadā.
  Tomēr jāņem vērā, ka lai saražotu nepieciešamo siltumu gadā, būtu nepieciešamas gandrīz 7 tonnas granulu            (460 maisi pa 15 kg katrā). Šos maisus vajadzētu atvest, sakraut noliktavā, regulāri iebērt katla bunkurā, kā arī iztīrīt un iznest izdedžus.
   Papildus tam regulāri ir jātīra deglis, jāseko, lai kopā ar granulām bunkurī nenokļūtu svešķermeņi un neiesprūstu šneki,  reizi trīs mēnešos jātīra katla gaisa kanāls, jāseko bunkura hermētiskumam (pretējā gadījumā dūmgāzes var nokļūt telpās) utt. Un mājas īpašniekam pēc visu šo smago un samērā sarežģīto darbu veikšanas vēl nepieciešams piemaksāt 60 EUR katru gadu.
  Tajā pat laikā Panasonic AQUAREA siltumsūkņi strādā pilnīgi automātiskā režīmā un nav nepieciešama cilvēka līdzdalība.
Tā kā granulas tomēr nav tas labākais variants.

 

Bet tiem, kam ir jau uzstādīts granulu katls, Panasonic ražo kombinētus boilerus ar siltumsūkni. Apkures periodā boilers strādā no katla, bet vasarā izmanto iemontētu siltumsūkni, kas ļauj samazināt izdevumus karstā ūdens sagatavošanai 3,5 reizes!
 Aprēķini rāda, ka ekspluatācijā ekonomiskāks par Panasonic AQUAREA no visām apskatāmām sistēmām ir tikai ģeotermālais (zemes) siltumsūknis (sk. 3.zīmējumu). Bet moderns zemes siltumsūknis ir efektīvāks par Panasonic AQUAREA tikai par 10-15 % (reāli iegūtais SPF siltumsūknim Panasonic AQUAREA 2013.-2016.g. ir 3,4 (sk. 2.zīm.); bet vidējais reālais SPF zemes siltumsūkņiem saskaņā ar pēdējiem vācu pētījumiem vienāds 3,8 – 3,9). Tas nozīmē, ka ekonomija uzstādot zemes siltumsūkni būtu tikai 129 EUR/gadā. Bet zemes siltumsūkņu cena ir lielāka par apmēram 5 tūkstošiem EUR nekā Panasonic siltumsūkņiem, kas zemes siltumsūkņiem dod nereālu apmaksāšanās termiņu 35 – 40 gadus!

 

   Panasonic AQUAREA siltumsūkņu augsta ekonomiskuma ilustrācijai salīdzinot ar parastiem apkures veidiem var apskatīt divus reālus piemērus:

 

1. piemērs. Salīdzinājums ar centrālo apkuri (3. zīmējums).

 

Salīdzināsim apkures un karstā ūdens sagatavošanas izdevumus 95 m² mājā, kurā ir uzstādīts Panasonic AQUAREA siltumsūknis un minētos izdevumus 71 m² trīsistabu dzīvoklī (119.sērija) Rīgā (Viršu ielā) laika periodā no 2015.gada novembra līdz 2016.gada aprīlim. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.zīmējums

 

Nepieciešams atzīmēt, ka centrālapkure Rīgā skaitās kā viena no lētākajām Latvijā, jo tiek izmantotas renovētās koģenerācijas siltuma stacijas, jauni siltummezgli utt.
  Neskatoties uz to, apkures un karstā ūdens sagatavošanas vidējie izdevumi, 95 m² mājā ar siltumsūkni bija tikai 62 EUR mēnesī, bet 71 m² dzīvoklī – 94 EUR mēnesī, tas ir 1.5 reizes vairāk! Ja ņemt vērā platību atšķirības, tad šī starpība kļūst vēl lielāka – 0.65 EUR/m² mājā ar Panasonic AQUAREA pret 1.32 EUR/m² dzīvoklī (atšķirība 2 reizes)! Atzīmējam, ka šie ir reāli dati! Pēc mūsu domām, samērā pārliecinošs Panasonic AQUAREA efektivitātes apstiprinājumu.


2. piemērs. Salīdzinājums ar maģistrālo gāzi (4. zīmējums).

 

 Salīdzināsim apkures un karstā ūdens sagatavošanas izdevumus divās atsevišķās mājās, viena no kurām (135 m²) ir apgādāta ar Panasonic AQUAREA, bet otra (120 m²) izmanto maģistrālo gāzi (īpašnieks pieraksta gāzes skaitītāja stāvokli katru mēnesi).
Apkures un karstā ūdens sagatavošanas vidējie izdevumi mājā ar Panasonic AQUAREA siltumsūkni bija 59 EUR mēnesī, vai 0.44 EUR/m². Mājā ar gāzes apkuri šajā periodā izdevumi vidēji bija 62 EUR mēnesī, vai 0,52 EUR/m²! Redzams, ka šajā gadījumā ir par 18% dārgāk, nekā mājā ar Panasonic AQUAREA siltumsūkni!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.zīmējums

 

Analoģiski rezultāti iegūti arī citās testējamās mājās (sk. rakstus Apkure. Panasonic gaisa siltumsūkņi. Praktiska ekspluatācija 2013./2014. ziemas sezonā un Apkure. Panasonic gaisa siltumsūkņi. Praktiska ekspluatācija 2013./2014. sezonā. II daļa)

 2016.gadā janvāra sākumā, kad bija liels sals (naktīs līdz -27°C,) mēs veicām speciālu mūsu siltumsūkņu testēšanu, kuri strādāja reālās mājās.
 Tika fiksēti siltuma un elektroskaitītāju rādījumi ar intervālu apmēram 10 stundas (no rīta un vakaros) dienās ar lielu salu. Tas ļāva novērtēt reālus siltumsūkņu darbības raksturojumus sevišķi zemu temperatūru diapazonā (-15°C ÷ -27°C),

5.zīmējums.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.zīmējums

 

REZULTĀTI:

 

1.  Pierādīta gaiss-ūdens siltumsūkņu darba spējas pie zemām temperatūrām. Pie āra gaisa temperatūras -24°C siltumsūknis nodrošināja siltumnesēja sakarsēšanu līdz +51C°. Mājām pietika siltums pat pie -26°C÷  -27°C.

2. Pierādīta darbības efektivitāte pie zemām temperatūrām. Pie vidējās āra temperatūras -22°C (07. un 08. janvārī 24 stundu laikā, minimālā temperatūra -27°C) modelis WH-SXC12F ar nominālo jaudu 12Kw nodrošināja vidējo siltuma jaudu 9.9kW. Pie tik zemas āra temperatūras tika fiksēti augsti COP lielumi: COP=1.8 (Jaunolaine, SXC12F); COP=1.95 (Ķekava, SXC12F); COP=2.3 (Krustkalni, SXC09).

3. Pierādīta nominālās jaudas saglabāšanās modeļiem Panasonic T-CAP līdz -15°C. Tā, modelis WH-SXC09F3E8 ar nominālo jaudu 9kW temperatūru diapazonā -14°C÷ -16°C ilgu laiku (20 stundas) nodrošināja vidējo siltuma jaudu 9.3 kW un vidējo COP=2.23.

 

 Iegūtie dati labi saskan arī ar citu neatkarīgu pētījumu rezultātiem. Vācijas sertifikācijas laboratorijā ‘’TUV’’ pie -20°C modelim SXC09F3E8 (9kW) nofiksēts COP=2.32; modelim SXC12F9E8 (12kW) pie -20°C nofiksēts COP=2.16.

 Kā redzam, reālā ekspluatācija pierādīja pārliecinošu Panasonic siltumsūkņu AQUAREA priekšrocības, salīdzinot ar visām tradicionālām apkures sistēmām. Tas nodrošina Panasonic AQUAREA siltumsūkņu plašo izplatību starp privāto celtniecību – jau vairāk kā 700 agregāti strādā Latvijā un Lietuvā. Tos augsti ir novērtējuši arī profesionāļi.
  Lielākā Latvijas rūpnīca, kas ražo mūsdienīgas augsti kvalitatīvas saliekamās mājas ‘’Līvas Grupa’’, sākot no 2015.gada savās mājās komplektē apkures sistēmas ar Panasonic AQUAREA siltumsūkņiem.
 Rūpnīca ‘’Superbebris’’ ir realizējis projektu, uzstādot siltumsūkņus 40 mājās ciematā ‘’Dzidriņas’’.

  Panākta vienošanās par Panasonic AQUAREA siltumsūkņu izmantošanu rūpnīcā, kura izgatavo mājas ‘’Timbero’’.

 

Neatpaliek arī Lietuva. Pēc daudzpusīgas izpētes 2015.gada sākumā, pazīstamais Viļņas projektu attīstītājs ‘’Kalnenu Projektai’’ pieņēma lēmumu komplektēt būvējamo ciematu ‘’HillTown’’ no 77 mājām ar apkures sistēmām uz Panasonic AQUAREA bāzes (video).

 

 

Tas ir pats lielākais projekts izmantojot gaiss-ūdens siltumsūkņus Baltijā.  Skaidrs, ka šie revolucionārie sasniegumi kļuva iespējami pateicoties visjaunākajām tehnoloģijām, kuras realizētas Panasonic AQUAREA siltumsūkņos.

 

NEDAUDZ VĒSTURES:

 

Ļoti efektīvi invertora tipa gaiss-gaiss siltumsūkņi Panasonic NORDIC parādījās 2000.- 2002.gados.

Tie uzreiz ieguva plašu atsaucību Skandināvijas valstīs - Norvēģijā, Zviedrijā un Somijā.
   Tas saistīts ar to, ka šajās valstīs tradicionāli ir izplatīta elektroapkure. Un Panasonic NORDIC siltumsūkņa uzstādīšana ļāva samazināt apkures izdevumus 2,5 - 3 reizes (kuri, pieaugot tarifiem, nepārtraukti auga).

   Rezultātā, ekonomiju mīlošie skandināvi pēdējo 10 gadu laikā iegādājās 120000 Panasonic NORDIC sūkņus katru gadu. Pašlaik Skandināvijā vairāk nekā 1000000 mājsaimniecības ir apgādātas ar Panasonic siltumsūkņiem.

 

  Skaidrs, ka Latvijā mērogi nav tādi. Pie mums tie tiek pārdoti no 2002.gada, un līdz 2010.gadam veiksmīgi tiek ekspluatēti apmēram 1500 Panasonic NORDIC gaisa siltumsūkņi (uz šodienu pārdoti jau vairāk kā 4000 šāda tipa Panasonic siltumsūkņi Latvijā).

 

   2010. gadā, balstoties uz iepriekš iegūto lielo pieredzi (Japānā gaiss-ūdens siltumsūkņus Panasonic pārdod no 1973.g. un ieņem pirmo vietu šajā reģionā!), kompānija nolēma piedāvāt patērētājiem principiāli jaunus gaiss-ūdens tipa siltumsūkņus AQUAREA, kopā vairāk nekā 60 modeļus ar jaudu no 7 līdz 16 kW, bet to efektivitātes koeficients COP sasniedz pat 4,67. Ar šo gaisa siltumsūkņu palīdzību iespējams nodrošināt karstā ūdens padevi mājsaimniecības vajadzībām un dušai/vannai cauru gadu. Der īpaši atzīmēt, ka šie siltumsūkņi efektīvi un uzticami kalpo arī pie āra temperatūras -25°C. Panasonic saviem sūkņiem darbam šādos ekstremālos apstākļos dod arī 5 gadu garantiju

 

2012.gadā Panasonic, balstoties uz bagātu gaisa siltumsūkņu NORDIC un AQUAREA izstrādāšanas pieredzi Skandināvijai, piedāvāja jaunus gaiss-ūdens modeļus AQUAREA T-CAP (Total capacity) – speciāli izstrādātus modeļus aukstam klimatam, ar darba diapazonu, kas paplašināts līdz -28°C!

 

Panasonic AQUAREA T-CAP modeļos, lai nodrošinātu augsti efektīvu un drošu darbību pie zemām āra temperatūrām, realizēts liels inovatīvu pasākumu komplekss:

 

1. Augsti efektīvi divrotoru kompresori ar paaugstinātu jaudu un saspiešanas pakāpi, kuri optimizēti pie zemām temperatūrām.

2. Kompresora apgriezienu mikroprocesora vadības sistēma Inverter +, kas dod iespēju ievērojami palielināt siltuma jaudu pie pazeminātām temperatūrām.
3. Sabkulers ar elektronisku vadības sistēmu, lai paaugstinātu termodinamiskā cikla efektivitāti pie zemām temperatūrām.
4. Intelektuāla atkausēšanas sistēma, kura ņem vērā āra gaisa temperatūru un mitrumu, optimizējot atkausēšanas zudumus pie zemām temperatūrām.

5. Un, visbeidzot, Panasonic tehnikas tradicionālā kvalitāte un drošums.

 

Pateicoties šīm inovācijām siltumsūkņi AQUAREA T-CAP saglabā maksimālu siltuma jaudu līdz -15°C, bet efektīvas darbības diapazons paplašināts līdz -28°C!  Tieši šie jaunākas paaudzes siltumsūkņi bija uzstādīti testējamās mājās un parādīja teicamus rezultātus!

Viss augstāk minētais ļauj izdarīt sekojošu svarīgu secinājumu:
    Panasonic AQUAREA gaiss-ūdens siltumsūkņu 6 gadu ekspluatācija Latvijā un Lietuvā pārliecinoši pierādīja to drošumu un efektivitāti visā āra temperatūru diapazonā, kāds ir raksturīgs mūsu klimatam (Pašlaik Latvijā un Lietuvā uzstādīti un veiksmīgi strādā vairāk kā 700 Panasonic AQUAREA).
  Prakse pierādīja, ka Panasonic AQUAREA inovatīvās sistēmas, pateicoties visjaunākajām tehnoloģijām, ir kļuvušas par apkures tirgus līderi, jo šodien ir Latvijas un Lietuvas apstākļos pati ekonomiskākā, drošākā un ērtākā apkures sistēma.

Iepazīties sīkāk ar Panasonic siltumsūkņu NORDIC un AQUAREA T-CAP modeļu rindu un iegūt visas nepieciešamās konsultācijas var firmas "RIKON AC" stendā izstādē "MĀJA.DZĪVOKLIS 2016"(13.-16.10.2016), kā arī pastāvīgajā Panasonic salonā Rīgā, Straupes iela 3, tel. 67310975 vai www.gaiss-udens.lv, www.siltumpumpis.lv.

 

Materiālu ir sagatavojusi SIA "RIKON AC", Panasonic gaisa siltumsūkņu un kondicionieru oficiāls izplatītājs Latvijā un Lietuvā, kā arī autorizēts servisa centrs Latvijā un Lietuvā.

 

RIKON AC, gaisa siltumsūkņi un gaisa kondicionieri

RIKON AC, gaisa siltumsūkņi un gaisa kondicionieri

Straupes iela 3, Rīga, Latvija, LV-1073
(+371) 67310975
(+371) 29159425
(+371) 67842245
(+371) 67842245

Raksts apskatīts : 3571 reizes.

Chiffon, apģērbi
Chiffon, apģērbiChiffon darbojas modes industrijas sfērā un piedāvā saviem klientiem individuālo apģērbu šūšanu kā arī veido nelielas sērijveida kolekcijas, kuras tiek realizētas savā salonā. Jaunākās modes tendences, labākās cenas.
Jette, lietišķā māksla
Jette, lietišķā mākslaAmatniecības uzņēmums Jette IK. Pastalas. Dekoratīvi lietišķās mākslas darbu izgatavošana un tradīciju saglabāšana. Ādas mākslinieciskās apdares darbi.
Indāni, lauku māja
Indāni, lauku mājaLauku māja, pirts, lauku saimniecība (bioloģiskā lauksaimniecība). Izjādes ar zirgiem, ekskursijas pa lauku saimniecību. Seno darbarīku kolekcijas.
Vašlejas, viesu māja
Vašlejas, viesu mājaVašlejas - viesu nams Tukumā, sakoptā lauku vidē. Vieta pasākumiem, naktsmītnes, kamīnzāle, karaoke, pirts. Piknika vietas, teniss.
Ēmužas, viesu nams
Ēmužas, viesu namsLauku māja Ēmužas atrodas Vadzenes pagastā. Plašajās telpās iespējams sarīkot svinības līdz pat 250 cilvēkiem, bet ārpus telpām iespējams sarīkot pasākumu apmēram 500 cilvēkiem. Mājā ir iekārtotas 10 istabas, kurās var izgulēties līdz pat 60 cilvēkiem
Kokaudzētava Baltezers, kokaudzētava
Kokaudzētava Baltezers, kokaudzētavaDekoratīvo stādu vairošana, audzēšana un realizācija ir Kokaudzētavas Baltezers darbības nozare, sortimentā ir vairāk kā 500 augu nosaukumu.
Vidzemes vēnu centrs
Vidzemes vēnu centrsVienmēr laipni esat gaidīti Cēsīs "Vidzemes vēnu centrā". Garantējam laipnu, profesionālu attieksmi, izmeklēšanu un ārstēšanu mūsu uzņēmumā.
Kempings Sīļi, kempings
Kempings Sīļi, kempingsČetrvietīgas mājiņas, pirts, piknika vietas. Jūras stāvkrasts, Jūrkalne 5 km.
Vilar Hotel, viesnīca
Vilar Hotel, viesnīcaViesnīca Vilar Hotel SPA atrodas Aizkrauklē, 90 km no Rīgas. Tieši šeit Jūs varat aizmirst par pilsētas burzmu, patiesi atpūsties un relaksēties savu mīļo draugu un ģimenes lokā. Viesnīcas Vilar īpatnība ir mājīgi numuriņi, atrašanās vieta, SPA centrs, trenežieru zāle un tenisa korti.
Zilver, vīna darītava
Zilver, vīna darītavaPatlaban “Zilver” vīna darītavā tiek ražoti vairāk kā 10 dažādu ogu, augļu, meža ogu un pat ziedu vīni. Blakus esošajā vīnotavā kā tūristu grupām, tā arī individuālajiem apmeklētajiem tiek piedāvāta iespēja nobaudīt darītos vīnus, starp kuriem ikviens noteikti atradīs savai gaumei atbilstošu.
Visi banneri