Zāliena kvalitāti lielākoties ietekmē teritorijas sagatavošana. Pirms zemes sagatavošanas zāliena sēšanai un dobēm vajadzētu ierīkot gaismas ķermeņu instalāciju, laistīšanas sistēmas un atzīmēt celiņu, laukumu robežas, un noņemt velēnas auglīgo slāni būvniecības vietās vadoties pēc augsnes slāņa biezuma un celiņa kategorijas. Lai zāliens veidotu izturīgu velēnu un viendabīgu zaļo klājienu, pie ierīkošanas jānodrošina vismaz 10–15 cm biezs melnzemes slānis. Zālāja ierīkošanai nederēs pārāk skābas augsnes, piemēram, kūdra, bet vislabāk būtu izvēlēties smilšmālu. Tas uzsūc mitrumu, nepaliek mīksts pēc pirmajiem lietiem, līdz ar to būs pats piemērotākais, lai veidotu stingru pamatu kvalitatīvam zālājam.
Safrēzē velēnas virskārtu (augsnes virsējā slāņa sasmalcināšana) neatkarīgi no tā vai tiks pievesta klāt melnzeme vai nē. Pēc tam sastrādāto vietu ar grābekli nogrābj un vadoties pēc zemes kvalitātes, var atstāt to pašu zemi (ja augsne ir auglīga), vai arī pievest klāt citu zemi un vienmērīgā kārtā izlīdzināt pa visu teritoriju. Bieži vien pietiek augsni ielabot ar minerālmēsliem, kompostu, kvalitatīvu organisko mēslojumu vai papildināt sastāvu ar māliem vai skaidām, vai citu materiālu augsnes struktūras uzlabošanai.
Bedres, ieplakas un citas nelīdzenas vietas jāaizpilda ar zemaramkārtas augsnes materiālu pirms tam noņemot auglīgo slāna daļu.
Ja nodomāts pārplānot agrāk stādītu dārzu, augi jāpārstāda, ievērojot vienkāršu likumu - tie, kas zied rudenī, jāpārstāda pavasarī, bet tie, kas zied pavasarī, pārstādāmi rudenī. Piemēram, ziemcietes stāda pavasarī un pārstāda rudenī. Jebkura koka sakņu sistēma ir tieši tikpat liela, cik lapu vainags.
Raksts apskatīts : 7842 reizes.